Lawinowy wzrost funkcjonalności laptopów

Kiedyś laptopy były naprawdę prostymi urządzeniami, które niczym szczególnym się nie wyróżniały. Ot, miały ekran, potrafiły liczyć, można było na nich grać i robić jeszcze kilka innych, oczywiście prostych rzeczy. Teraz wygląda to całkiem inaczej. Teraz zdecydowanie widzimy, że wzrost popularności laptopów jest ogromny, a co za tym idzie, sami ich producenci starają się, by ich konstrukcje były coraz lepsze.

Coraz to nowe funkcjonalności, które pojawiają się w laptopach, są skutkiem tego, że między producentami trwa wyścig o to, kto zaproponuje lepsze rozwiązanie i tym samym, kto przyciągnie większą liczbę zainteresowanych i sprzeda więcej swoich urządzeń. Z uwagi na to, że każdy klient jest inny i każdy też potrzebuje czegoś innego, jasne staje się, że konieczne jest przygotowanie szerszej oferty tych urządzeń. Jedne mają być proste i tanie i mają być oferowane użytkownikom, którzy nie mają zbyt wielkich wymagań. Natomiast inne mają być przeznaczone dla tych, którzy potrzebują czegoś znacznie lepszego i jednocześnie też są w stanie zapłacić więcej.

Nowości w laptopach

  • Czytniki linii papilarnych – dzięki obecności czytnika linii papilarnych dostęp do urządzenia jest niemożliwy dla osoby, której linie papilarne nie zostaną zweryfikowane. Włączyć urządzenie mogą tylko te osoby, których linie papilarne zostały wcześniej zeskanowane i umieszczone w bazie do odczytu.
  • Układ szyfrowania TPM – najlepsze laptopy wyposażone są w specjalne systemy szyfrowania, których zadaniem jest przechowywanie wszystkich haseł i kluczy dostępu, a także uniemożliwienie ich uzyskania przez osoby do tego niepowołane.
  • Procesory nowszych generacji – obecnie wszyscy zachwycamy się procesorami siódmej generacji Intela, czyli Kaby Lake. Rodzina tych procesorów to najwyższy możliwy standard, dzięki któremu praca na urządzeniu jest szybka, wydajna i komfortowa.
  • Karty graficzne z własną pamięcią RAM – dedykowane karty graficzne pozwalają na uzyskanie wydajności znacznie większej niż w przypadku konstrukcji, które zintegrowanych. Z uwagi na to, że dedykowane karty graficzne są też droższe, wzrasta cena całego notebooka.
  • Dotykowe ekrany – dotyk w ekranie to świetna funkcjonalność, która znacznie poprawia jakość korzystania z konkretnego notebooka. Dzięki dotykowemu ekranowi możemy też zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z urządzenia.
  • Hybrydowe konstrukcje – możliwość odpięcia ekranu od klawiatury sprawia, że posiadając jedno urządzenia, możemy tak naprawdę posiadać zarówno laptop, jak i tablet, czyli jakby nie patrzeć – oszczędzamy.

Dodaj komentarz